10 motivačních knih, které by neměly chybět ve vaší knihovně

Velmi pravděpodobně si každá z nás prošla ve svém životě obdobím, kdy hledala odpovědi na své problémy v knihách. Ať již to byl rozvod, rozchod, odchod z práce, nespokojenost ve vztahu, nízké seběvědomí atd., atd, těch situací, kdy si nevíme rady a potřebujeme pomocnou ruku nás potká za život nesčetně. Někdy nám tyto motivační knihy pomohly, někdy ukázaly cestu, někdy alespoň připomněly, že nejsme samy s těmito problémy.

A ke kterým knihám se můžete obrátit, když to potřebujete:

1) Jíst, meditovat, milovat, Elizabeth Gilbertová

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\motivační knihy\hero_EB20100811REVIEWS100819999AR.jpg

Nejde sice o klasickou motivační knihu, ale jak kniha, tak film vás určitě pohladí na duši a uvědomíte si spoustu věcí, které platí i o vašem životě.

2) Čtyří dohody, Don Miguel Ruiz

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\motivační knihy\citaty-ctyri-dohody.jpg

Asi není nikdo, kdo by jí neznal, přesto na tyto základní pravidla pořád zapomínáme. Kdo z nás si v poslední době nevytvářel mylnou domněnku nebo si nedokázal něco brát osobně. Je to těžké se dohodami řídit, ale stojí za to to zkoušet.

3) Tajemství, Rhonda Byrne

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\motivační knihy\img_232144_orig.jpg

Další bestseller, který každý zná a přesto stojí za to se k této knize vracet. Stejně tak k jejím dalším titulům o moci lásky a vděku.

4) Miluj svůj život, Luise L.Hay

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\motivační knihy\img_165777_orig.jpg

Jedna z nejznámějších knih o duševním rozvoji, dle které základem všeho je milovat sebe sama. Kdo by neznal afirmace dle Luise L.Hay. Píšete se je také?

5) Přejte si to, jednoduše ale úspěšně, Pierre Franckh

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\motivační knihy\img_261270_main.jpg

Tato kniha vás naučí formulovat svá přání tak, aby se vám splnila a přinesla vám do života nejen hmotné statky, ale i lásku a štěstí.

6) Zákon rezonance, Pierre Franckh

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\motivační knihy\l97779.jpg

V této knize vám Pierre vysvětlí zákon přitažlivosti a ukáže jak si do života přivolat to, co si přejete.

7) Moc přítomného okamžiku, Eckart Toole

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\motivační knihy\img_163017_main.jpg

Prožívat život tím, že žijeme v přítomnosti je jedním z nejdůležitějších sdělení, kterým bychom se měli řídit.

8) Svět bez hranic, Joe Vitale & Dr. Ihaleakala Hew Len

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\motivační knihy\Titulka.png

Tato kniha není první, která by mluvila o havajském učení Ho’oponopono. Je to však právě tahle kniha, co se zasloužila o jeho zpopularizování a rozšíření do celého světa. Poutavě proplétá bádání Joe Vitalea za tajuplným terapeutem (a následné navazování kontaktu a poznávání Ho’oponopono), který vyléčil celé oddělení psychiatrické léčebny, aniž by se osobně setkal s kterýmkoliv pacientem, s Ihaleakalovým (jež je oním terapeutem) prezentováním a vysvětlováním základních stavebních kamenů techniky Ho’oponopono.

9 Jistou cestou k bohatství, Wallace D. Wattles

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\motivační knihy\big_jistou-cestou-k-boha-85053.jpg

Tato kniha položila základ literatuře osobního rozvoje tak, jak jí známe dneska. A je podkladem i pro knihu Tajemství. Je v ní všechno, co později proslavilo mnoho jiných autorů. Právě tady se už v roce 1910 psalo o zákonu přitažlivosti, synchronicitě, afirmacích, přítomném okamžiku, vizualizaci, významu pěstování vize i vděčnosti.

Její základní teze zní, že vesmír i všechno v něm má přirozenou tendenci růst a rozvíjet se – a pro rozvoj lidí je k tomu v současnosti potřeba finanční hojnosti. Proto následně předkládá netradiční návod, který opakovaně bez mrknutí oka označuje jako nezpochybnitelný (dokonce i jako vědecky podložený), pokud bude správně dodržen.

10 Sedm duchovních zákonů úspěchu, Deepak Chopra

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\motivační knihy\9788072050055.jpg

Původem indický guru a odborník na zdraví životní styl a alternativní medicínu je autorem více než 50 knih, v nichž se útlé dílo 7 duchovních zákonů úspěchu může snadno ztratit, přestože je dodnes považováno za jedno z jeho nejzdařilejších. Právě jejich porozumění a praktikování má velký podíl na Choprově fenomenálním úspěchu.