6 účesových chyb, které nás dělají starší

Asi si všechny uvědomujeme, že nový účes z nás najednou neudělá mladou studentku, a upřímně, stejně bychom to ani nechtěly. Většina nás asi bude ale souhlasit, že chceme účes, který je moderní a bude nám slušet.

Exitují však pravidla, kterých bychom se měly držet, abychom nevypadaly starší než jsme.

1) Vyvarujte se výrazných barev.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\6 chyn v účesech\f1c6684aab7f439bd300ffc685402c49.jpg

Mnohem lépe než jedna výrazná barva, ženám po čtyřicítce sluší jemné odstupňované barvy. Výrazné barvy mnohem víc podtrhují vrásky a nedostatky a proto je lepší se držet spíše jemných tónů. Na barvu se doporučuje svěřit se raději do rukou odborníků v salonu nežli se podomácku barvit sama.

2) Tupý střih není dobrý nápad.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\6 chyn v účesech\54fef13fb7bd7-ghk-celeb-hairstyles-over-40-cate-blanchett-s2.jpg

S postupujícím věkem se vytrácí zakulacení našich obličejů a nastupují ostřejší rysy, které tupé střihy jen podtrhují. Například rovné ostré mikádo se nedoporučuje. Mnohem přívětivější jsou vrstvenné střihy, které obličej omlazují.

3) Vyvarujte se měděných a žlutých tónů

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\6 chyn v účesech\flattering-hairstyles-for-women.jpg
Barva do žluta nejenže zestařuje, ale je i velmi nemoderní. Je lepší se snažit o chladnější tóny, např platinovou. Hnědé barvy by měly být zase plné a do čokoládova. Co se týče barvy, je opravdu lepší si nechat poradit od odborníků.

4. Dlouhé nebo krátké

Hodně žen si myslí, že starší ženy by neměly mít dlouhé vlasy. Je pravda, že hodně dlouhé rovné vlasy spíše podtrhnou vrásky a upozorní na vyšší věk. Je lepší dlouhé vlasy držet dlouhé zhruba ke klíčním kostem a nosit je vlnité. Tak vytvoří dojem mladší a plnější tváře. A pokud dlouhé vlasy, tak musí být v té nejlepší kondici.

https://img.readitlater.com/i/assets.goodhousekeeping.co.uk/main/embedded/33037/chelsea-handler/RS/w704.jpg

5. Zaměřte se na výživu vlasů

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\6 chyn v účesech\nrm_1414407538-1414367970806_wps_47_helen_mirren_image_2_fina.jpg

Cosmpolitan.co.uk

Šedé a starší vlasy mají jinou strukturu, stejně tak s potupujícím věkem může docházet k řídnutí vlasů. Nezapomeňte své vlasy vyživovat zevnitř vitamíny a z vnějšku kondicionéry.

6. Nebojte se šedivých vlasů
Ženy se často obávají, že šedivé vlasy z nich okamžitě udělají staré ženy. Ale spoustě žen šedé vlasy sluší a rozhodně není nutné je vždy zakrývat.

https://img.readitlater.com/i/assets.goodhousekeeping.co.uk/main/embedded/33037/daphne-new/RS/w704.jpg(Images: Getty)

Zdroj: goodhousekeeping,com