Máme se oblékat úměrně našemu věku?

Google má více než 70 milión výsledků na dotaz „ Co by ženy měly přestat nosit po 40“. Ale i když se náš styl, způsob života a – ano – i tělo během let měnily a vyvíjely, představa, že se musíme držet těchto pravidel je dost zastaralá. I módní byznys již sice pomalu, ale jistě ukazuje opak, když během posledních módních týdnů 13 modelek bylo žen nad 50 let.

Až budete příště potřebovat připomenout, že navzdory číslům ve vašem rodném čísle můžete nosit co se vám líbí, přečtěte si názory těchto žen.

Marissa Webb, návrhářka

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\oblékat se příhodně věku\Marissa-Webb.jpg

„Nemyslím si, že číslo definuje náš věk. Naopak myslím si, že je to náš životní styl, postoj a energie. Setkala jsem se s mnoha ženami po padesátce, které vypadaly úžasně a mohly si obléci téměř cokoliv. Co se hodí jedné ženě nemusí platit pro druhou.“

Jenny Beavan, kostýmní výtvarnice

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\oblékat se příhodně věku\o-JENNY-BEAVAN-facebook.jpg

Jenny, 66, se stala terčem útoků na předávání Oskarů minulý rok, kde za kostýmy ve filmu Mad Max vyhrála Oskara. Když si pro něho šla na pódium, měla na sobě koženou bundu z Marks & Spencer a namalovaný jeden nehet. Sama řekla, že se tak oblékla jako poctu filmu, v šatech vypadá směšně a z vysokých podpatků jí bolí nohy. A také, že je vypravěčka a ne modelka.

Gwen Stefani, zpěvačka

https://img.readitlater.com/i/southbank.secure.media.ipcdigital.co.uk/21348/000019421/5b39/Gwen-Stefani/RS/w704.jpg?&ssl=1

„Pro mě, móda není o věku, ale je odrazem osobnosti“ říká zpěvačka, které by moc lidí nehádalo 47 let.

Bridget Sojourner, modelka

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\oblékat se příhodně věku\bridget-sojourner.jpg

Podle 78-leté Bridget je váš osobní styl zřejmější čím jste starší. „To jak vypadám má co dělat s mou identitou a zábavou. Neznamená to, že chci vypadat mladší „, tvrdí.

Daphne Selfe, modelka

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\oblékat se příhodně věku\Daphne-Selfe-Rosie-Collins.jpg

V 88 letech byla Daphne jmenována nejdéle pracující supermodelkou. „Miluju se hezky oblékat, baví mě móda a baví mě vypadat odlišně“ vysvětluje modelka, které také říká, že chce inspirovat mladé ale zejména ty, které po 40 a 50 začaly být neviditelné.

Zdroj: redonline.co.uk