Vánoční filmová romantika

K Vánocům bezesporu patří i relax u filmů, které vám vlejí do srdce radost a trochu té romantiky.

Podívejte se na náš výběr těch nejlepších romantických filmů, které k vánocům prostě patří.

1) Láska nebeská (Love Actually, 2013)

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\xmas movies\love-actually.jpeg

Již třináct let si neumíme bez této výborné romantické komedie Vánoce ani představit. Film nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek – někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná však nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Každá máme určitě svou oblíbenou scénu, u které uroníme slzu smíchu nebo dojetí.

2) Prázdniny (The holiday, 2006)

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\xmas movies\the-holiday.jpg

Co by měla dělat čerstvě opuštěná holka v depresích krátce před Vánocemi? Změnit prostředí. Prostě vypadnout někam, kde jí všechno nebude připomínat, že se její život nápadně podobá zápiskům z Deníku Bridget Jonesové. Úplně ideální by bylo, kdyby našla jinou opuštěnou holku v depresích (nejlépe na druhém konci zeměkoule) a vyměnila si s ní aspoň na vánoční prázdniny bydlení. Tímto začíná film, který vás prostě zahřeje na duši.

3) Lásce na stopě (Serendipidity, 2001)

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\xmas movies\t3AuLeZl2r6FRy6xhSNaM8sXc12.jpg

Náhodou se setkali v obchodě. Náhodou se potkali ten samý den na tom samém místě ještě jednou. Pak se neviděli řadu let. Když už mají oba před svatbou, celý řetězec neuvěřitelných náhod je znovu přivede k sobě. Jsou to ale všechno opravdu jenom náhody? A je láska náhoda? Nebo je to osud, kterému člověk nemá šanci uniknout? Jsou zdánlivé náhody, vedoucí k tomu, že se lidé setkávají a míjejí, ve skutečnosti znameními osudu? A může mít osud smysl pro humor? John Cusack a Kate Beckinsale ve vás probudí víru v pravou lásku.

4) Miluje tě k sežrání (Just friends, 2005)

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\xmas movies\1397_11_screenshot.png

Také jste měly kamaráda, který vás miloval ale pro vás byl jen kámoš? Také po letech vypadal jako Ryan Reynolds a vy jste si trhaly hlavu . Ryan Reynolds je na střední zamilovaný, ale ona ho pokládá za nejlepšího kamaráda, bude to po letech jinak?

5) Vánoční skřítek (Elf, 2003)

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\xmas movies\elf-movie-christmas-jon-favreau-will-ferrell.jpeg

Tento film vás nejen rozesměje k pláči ale i zabrnká na vaší citlivou strunu. Will Ferrell je svou bezelstností dokonalý, jeho láska k vánocům nakažlivá. A nebojte není to film pro děti, je to kouzelný příběh o lásce.

A který je váš oblíbený vánoční romantický film?