Proč jsou Francouzky štíhlé?

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\fr netloustnou\Fotolia_88272506_M.jpg

Určitě jste si všimly, že Francouzky jsou nejen šarmantní, ale i štíhlé. Přitom u nich na stole nebo v lednici nespatříte nízkotučné potraviny, milují máslo i pečivo, nezakazují si cukry a rozhodně si neodpírají víno nebo dlouhé obědy a večeře.

A co víc ony ani nedrží diety, nepočítají kalorie, nemučí své tělo ve fitness ani v posilovnách.

Jednou z nápověd je, že si vychutnávají jídlo i život. Vše, co Francouzky dělají, dělají s radostí, požitkem, baví je to.

Chcete se dozvědět více jak to Francouzky dělají?

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\fr netloustnou\edf6d9590dbf24a5c41bba04e709712709734023.jpg

Kupte si knihu Američanky Mireille Guiliani Franouzky netloustnou, která popisuje jak jednoho dne odjela jako mladá štíhlá studentka do Spojených států a po několika semestrech se vracela do Francie s nebývalou nadváhou. Díky rodinnému lékaři se jí brzy podařilo vrátit k původnšímu stylu života – a také vzhledu. Autorka na vlastní zkušenosti odkrývá tajemství francouzského paradoxu, který spočívá v tom, že právě Francouzky, jež jsou známé svým požitkářstvím, zůstávají až do vysokého věku štíhlé a vitální. Nevnucuje čtenářům konkrétní způsob stravování či dodržování jakési módní redukční diety. Poučně, zábavně i rafinovaně se vyznává ze své radosti z jídla i ze života. Učí, jak naslouchat svým potřebám, jak je uspokojovat a vychutnávat s mírou to, co nám každý den i prostřený stůl nabízí. Autorka nezapře svou vášeň pro gastronomii, neboť vyprávění doplňují recepty, mnohé zajímavosti o různých potravinách a spousta triků jak si uchovat získanou štíhlost. Chvílemi k nám promlouvá také jako psycholožka, potom jako lékařka, ale vždy je to žena, která miluje krásu, harmonii pestrých chutí a neodolatelných vůní a jež si málokdy odepře potěšení z pečiva, čokolády a šampaňského. Netýrejme se „zaručenými“ dietami, ale naučme se hýčkat tak, abychom byli zdraví, šťastní, usměvaví a neztráceli energii.