Navštivte Edinburgh v prosinci

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\edinburg\GettyImages-536831245_super_1-c557ff6ce6a9.jpg

Edinburgh je známý svými letními festivaly a možná by vás ani nenapadlo do Skotska vyrazit v zimě. Ale právě prosinec je ten správný měsíc, kdy se tam vydat. Můžete si v klidu prohlédnout hrad a jiné památky neboť turistů bude ve městě méně a zažít největší party roku.

Můžete si také půjčit brusle a na kluzišti přímo u Princes Street Gardens můžete svému partnerovi nebo kamarádce předvést co si z bruslení pamatujete.

Pokud se cítíte odvážně oslavte se Skoty jejich Nový Rok neboli Hogmanay.

Pro Skoty je Hogmanayvždy velice důležitým svátkem. Dokonce důležitějším než samotné Vánoce. Ulice všech skotských měst a vesnic se 31. prosince zaplní lidmi, kteří si navzájem popřejí dobrý nový rok. A to vždy s patřičným skotským přízvukem. Oslavy jsou to dosti divoké a hlučné, protože Skoti se rádi zahřejí alkoholem. A nebylo by to Skotsko, kdyby se neozvaly skotské dudy.

V roce 1993 dostala městská rada Edinburghu úžasný nápad oživit oslavy Hogmanay uspořádáním různých akcí a živou hudbou na Princes Street. Tímto poslala celému světu pozvánku na jednu z největších oslav Nového roku. Tato oslava se stala oblíbenou a v dnešní době je edinburský Hogmanay největší zimní slavností v Evropě, který každoročně přitahuje více než 250 tisíc návštěvníků.

Hogmanay – oslavte Nový rok v ulicích Edinburghu Hogmanay – oslavte Nový rok v ulicích Edinburghu

Silvestrovské oslavy trvají od 29. prosince do 1. ledna. Pokud se chcete dostat do hlavní části v centru města 31. prosince po osmé hodině večerní, budete potřebovat vstupenku. A určitě si ji zamluvte dlouho dopředu, protože zájem je opravdu velký.