Vánoční Vídeň a umění

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\vídeň\Christkindlmarkt_Wien_Rathaus_Manfred_Werner_01.jpg

Rády byste se podívaly před Vánocemi do Vídně? Pak využijte nabídku cestovky cestyzauměním.cz a spojte vánoční nákupy s kulturním obohacením. Pokud Vás lákají sbírky a prohlídka výstav především umělců Vídeňské Secese a jedinečná atmosféra předvánoční Vídně, pak je tento zájezd právě pro vás.

Výstav se koná v Leopoldově muzeu, patřící do komplexu muzeí ve vídeňské muzejní čtvrti MuseumsQuartier. Leopoldovo muzeum, dnes nejnavštěvovanější muzeum vídeňského kulturního areálu MuseumsQuartier, vzniklo v roce 2001 z bývalé soukromé sbírky umění manželů Rudolfa a Elisabeth Leopoldových. Může se pochlubit největší světovou sbírkou děl Egona Schieleho a poskytuje tak jedinečný přehled tvorby tohoto velkého malíře a nejvýznamnějšího kreslíře období rakouského expresionismu. V osobě Gustava Klimta, nejvýznačnějšího představitele vídeňského uměleckého spolku Secession, je zde zastoupen další z průkopníků moderního rakouského malířství.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\vídeň\gustav-klimt.jpg

Pro účastníky, kteří budou mít zájem zhlédnout take další výstavy v muzejním komplexu, bude následně možnost prohlídky muzea moderního umění MuMok, nebo vídeňské Kunsthalle, kde je prezentováno to nejsoučasnější umění nejen rakouských, ale i zahraničních výtvarníků.

Ti, kteří dají přednost procházce, budou mít zase šanci vychutnat si atmosféru předvánoční Vídně na oblíbených vánočních trzích.

No není to ideální způsob jak strávit jednu prosincovou sobotu?

www.cestyzaumenim.cz/