Black Friday – co to je a kdy bude?

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\black friday\shopaholic21.jpg

Black Friday, jeden z největších svátků všech shopaholiků. Den, kdy můžete nakupovat vše od oblečení, doplňků, kosmetiky a vlastně vše co chcete s obrovskými slevami. Den, kdy oficiálně začíná vánoční nákupní horečka.

Určitě jste si tohoto fenoménu všimly již v minulých letech. A asi tušíte, že k nám toto nakupovací šílenství dorazilo ze Spojených Států.

Černý pátek má ve světě u veřejnosti velkou odezvu, nakupující jsou ochotni stát hodiny v dlouhých frontách a v okamžik otevření obchod „vzít útokem“, přeplnit jeho kapacitu a uvnitř se horečně prát o omezený počet zlevněného zboží. Občas dochází k roztržkám, násilí a ke zraněním, jak mezi zákazníky, tak personálem obchodu.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\black friday\samplesale.jpg

A kdy nás Black Friday čeká tento rok? Black Friday je vždy den po americkém Dni díkuvzdání, který se slaví 4. čtvrtek v listopadu. Tento rok si tedy poznačte datum 25.11. jako den kdy se vyplatí vyběhnout do obchodů a pořídit vánoční dárky nebo věci, po kterých toužíte vy sama.

Někteří prodejci mají Black Friday celý následující víkend, někdo i celý týden.

V západním světě po Black Friday následuje Cyber Monday, kdy s velkými slevami můžete nakoupit online v eshopech Je asi jen otázkou času, kdy Cyber Monday dorazí i k nám.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\black friday\shopaholic.jpg