Stockholm v prosinci

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\stock in winter\P1040542.jpg

Navštívit Stockholm v zimním období je jedním z nejhezčích zážitků, které můžete prožít.

Nejenže budete před Vánoci v jednom z nejhezčích měst, ale tento výlet vás i naplní inspirací. Kde jinde získat nápady na dárky než v zemi, která je kolébkou designového nábytku a doplňků.

Prohlídkou „Gamla Stanu“ neboli „Starého Města“ zahájíte jednu z nejkrásnějších prohlídek ve Stockholmu, a to přímo v jejím jádru. Jedná se o místo, na kterém se psaly dějiny hlavního města. „Gamla Stan“ vtáhne turisty svojí atmosférou do dějin Stockholmu a ačkoliv je rozloha Starého Města zhruba 0,36 km², den strávený na tomto krásném místě je bezesporu nutností.

Historická část Starého Města upoutá návštěvníky středověkými uličkami plné suvenýrů ze severu, Královským palácem, kostely, nejlepšími restauracemi s typickými švédskými jídly a nejkrásnějším náměstím s kupeckými domy středověkého charakteru.

V zimních měsících voda kolem Starého města bude velmi pravděpodobně zamrzlá a nabídne vám tak příležitost ke spoustě krásných momentek.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\stock in winter\DSC09202.JPG

Zkuste svoji cestu naplánovat kolem 13.prosince, pak si budete moci užít svátek sv. Lucie. V tento den se konají koncerty, kdy městem prochází průvod zpěváků, nejtalentovanější zpěvačka hraje Lucii. Na hlavě má korunu se 4 svícemi a spolu s ní a zpěváky jsou v procesí postavy perníčků a někdy Santa Claus.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\stock in winter\lucia2.jpg

Před Vánoci samozřejmě nemůžete vynechat ani vánoční trhy. Nejznámější najdete v Stortorget na Starém městě anebo větší a trochu dražší trh je ve Skansenu.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\stock in winter\giang-sinh-o-stockholm-3.jpg

Ve Stockholmu zažijete nádherné zimní západy slunce. Přicházejí hodně brzy, již kolem 14,30, ale stojí opravdu za shlédnutí.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\stock in winter\P1040506-1024x683.jpg

Takže nezapomeňte si teplé oblečení a zarezervujte si letenky směr Stockholm.