Fotografie Sama Shaw v Praze

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\sam shaw\MarilynMonroe_SamShawPhotoshoot_1_Sep-1956_08.jpg

Galerie hlavního města Prahy vás zve výstavu Fotograf hvězd Sam Shaw (1912–1999), která se uskuteční v Domě fotografie v Praze.

Americký fotograf a filmový producent Sam Shaw (1912–1999) je autorem jednoho z nejproslulejších snímků 20. století zachycující Marilyn Monroe v bílé sukni nadzvednuté průvanem z ventilační šachty podzemní dráhy v New Yorku při natáčení jedné ze scén z filmu Slaměný vdovec (1954). Přestože od vzniku fotografie uplynulo dnes již přes šedesát let, stále přitahuje pozornost. Návštěvníci GHMP si ji stejně jako řadu dalších unikátních fotografií budou moci prohlédnout na rozsáhlé výstavě prací Sama Shawa v Domě fotografie.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\kultura\sam shaw\Sam-Shaw.jpg

V 50. letech zachytil dlouhou řadu filmových hvězd, jako je Woody Allen, Warren Beatty, Alfred Hitchcock, Elizabeth Taylor, Sophia Loren, Charlie Chaplin, Sean Connery, Dennis Hopper, Audrey Hepburn, Frank Sinatra a mnoho dalších. Jeho fotografie se často objevovaly na obálkách časopisů Life a Look a rovněž v týdenících Paris Match, L’Europeo, The Daily Mail, Der Stern, Harper’s Bazaar, and Connaissance des Arts.

Výstava se koná od 11. října 2016 do 15. ledna 2017