10 míst v Evropě, které by měla každá žena navštívit

Je spousta míst na světě, která by člověk měl navštívit, ale pokud jste žena nad 40 let, tak garantujeme, že následující místa vás alespoň na okamžik udělají šťastnou:

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\10 míst kam jet\fiat_tuscany_sized__landscape.jpg

1) Toskánsko v pronajatém Fiatu 500

Vraťte se zpátky v čase a procestujte nádherné Toskánsko v pronajatém Fiatu 500. Zkuste například Chianti’s Classic Car Company, které se specializuje na starší modely aut. Ve fiátku pak bude objevování vinic a malebných měst ještě větší zážitek.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\10 míst kam jet\Strop-v-Sixtinské-kapli.jpg

2) Sixtinská kaple

Ať je váš vztah ke katolické víře jakýkoliv, Sixtinská kaple ve Vatikánu je místo, které byste měla vidět. Michelangelo započal pracovat na tomto proslulém díle v roce 1508 a jeho malby na stropě a na zadní stěně kaple jsou ojedinělé.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\10 míst kam jet\lavender-fields-photo_1357031-770tall.jpg

3) Levandulová pole v Provence

Provence je samozřejmostí, kterou musíte vidět, ale nezapomeňte si vyfotit vlastní obrázky s voňavými poli levandule. Nejlepší je jet v letních měsících, kdy je levandule v plném květu.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\10 míst kam jet\granada-alhambra-1500x850.jpg

4) Palác Alhambra

Palác Alhambra je bezesporu jeden ze skvostů světové architektury a je právem na seznamu světového dědictví UNESCO . Až budete ve Španělsku, nezapomeňtu tuto perlu přidat do svého itineráře.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\10 míst kam jet\image_gallery.jpg

5) Opera ve Vídni

Pokud chcete někdy zajít na operu, zkuste pro změnu Vídeň. Světově proslulá Vídeňská opera je úžasným zážitkem pro oči i uši. Vyberte si vaše oblíbené dílo a zarezervujte si lístky.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\10 míst kam jet\lisbon_tiles_sized__landscape.jpg

6) Nákupy v Lisabonu

Jeďte se inspirovat do Lisabonu. Potugalsko se pyšní svou tradiční výrobou dlaždic a keramikou. Jejich obchody vás nadchnou i když zrovna nepředěláváte koupelnu nebo kuchyň.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\10 míst kam jet\{0984a99a-a402-a6f0-114a-9249df813e81}.jpeg

7) Vánoční trhy v Německu

Vezměte svou maminku nebo kámošku na prodloužený víkend třeba do Norimberku. Nejenže si skvěle nakoupíte na Vánoce, ještě vám vánoční nakupování bude s tím vším punčem a svařákem připadat jako zábava.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\10 míst kam jet\cinque_terre_sized__landscape.jpg

8) Rožhavte Instagram v Cinque Terre

Oblast Cinque Terre najdeme na východním pobřeží Ligurie, severně od provinčního města La Spezia. V překladu název znamená pět zemí – do oblasti spadá pět obcí. Na dramatickém pobřeží riviery, s neporušenou vegetací, se nacházejí typická městečka s domy nalepenými na skalách, která si po staletí zachovala původní ráz. A právem patří k nejfotografovanějším místům v Evropě.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\10 míst kam jet\afternoon-tea-at-the-ritz-green-park-piccadilly-st-jamess-london-3.jpg

9) Čaj o páté v Ritzu

Odpolední čaj je Britská instituce a nejlépe si ji užijete v londýnském Ritzu. Objednejte si čaj a koláčky se sendviči v této ikoně dobrého vkusu.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\10 míst kam jet\720x360.jpg

10) Léto na Korsice

Dopřejte si alespoň týden v této stále nedoceněné nádherné destinaci s překrásnými plážemi.

Zdroj: redonline.co.uk