Víte co je TRMS?

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\jídlo a pití\trms\IMG_0190.jpg

Řeznictví The real meat society je právem považované za nejlepší v Praze. Specializuje se na maso z pečlivě vybíraných chovů malého rozsahu. Podnik provozuje Paul Day — šéfkuchař pražské restaurace Sansho. Speciality podniky jsou české dry aged hovězí, Přeštíci, domácí klobásky a řezničina v britském stylu.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\jídlo a pití\trms\IMG_0200.jpg

The Real Meat Society vzniklo v roce 2010 s velkými cíli. Otevřít v Čechách první řeznictví zpracovávající maso jen ze zvířat z pastevních chovů, vrátit na české talíře maso z původních plemen a ukázat, že i české hovězí může být křehké a chutné.

TRMS prodává jen maso ze zvířat, která měla život. Narodí se ve volnosti (matka není zavřená někde v boxu, kde se nemůže ani otočit), sají mateřské mléko, jak dlouho se jim chce, jsou venku, běhají a dovádějí, žerou rozmanitou místní stravu a hodně zeleného – ano, zelenina je důležitá i pro zvířata. Rostou pomalu, nejsou nikde zavírána a násilím dokrmována, aby před porážkou rychle rostla. Prostě mají život bez stresu.

Zvířata jsou pak poražená na místních malých jatkách řezníkem, který má ke zvířeti maximální respekt. Zvířata nejsou nikam transportována (výjimkou jsou opravdu malinké farmy, pak sám farmář odveze zvířata pár kilometrů a je s nimi na porážce).

Veškeré maso je za sucha vyvěšované. Hovězí nejméně 6 týdnů, skopové 3 týdny, vepřové a jehněčí nejméně 7 dní. Při suchém vyvěšování se sice odpařuje voda, tedy ztrácí na váze, ale chuť masa je neporovnatelná. Maso je krásně křehké a voní.

Tak už víte kam pro maso na nedělní oběd?

http://www.trms.cz/