Čeští módní návrháři – Kateřina Geislerová

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\geislerova\Katerina_Geislerova_04.jpg

Zdroj: press.aspen.pr

Tento rok již po několikáté zazářila na Mercedes Benz Prague Fashion Week módní návrhářka Kateřina Geislerová.

Kateřina Geislerová se svému oboru začala věnovat v Paříži a její výrazně ženská tvorba si okamžitě získala i české publikum a módní znalce, a to ihned po debutu na tuzemském trhu během Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu 2012.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\geislerova\4.jpg

Kateřina studovala na Sorbonně, univerzitě St. Denis a také na umělecké škole LISA (L’Institut Supérieur des Arts Appliqués), kterou dokončila v roce 2001 s nejlepší ročníkovou prací. V roce 2002 sklidila první výrazné úspěchy v návrhářských soutěžích Festival de Jeunes Créateurs – Tignes a Festival de la Côte d’Opale, po nichž následovala její první přehlídka v centru Paříže.

Začátkem roku 2003 založila Kateřina Geislerová svou vlastní značku a otevřela si ateliér a showroom nedaleko proslulé Champs Elysées. Její první kolekce tvořily nejprve jen originální kusy a limitované série zhotovované na zakázku a na míru. V roce 2004 rozšířila svou tvorbu o linii prêt-à-porter, jež byla prezentována v různých buticích v Paříži. V roce 2007 otevřela vlastní butik nedaleko muzea Georges Pompidou.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\móda\geislerova\at4.jpg

V roce 2013 se přestěhovala do Prahy a otevřela si svůj pražský butik. Pro modely Kateřiny Geislerové je typické zdůraznění pasu, dekoltu a ramen a často je zdobí nápadný detail. Nejraději šije kalhoty, kabáty a šaty ale v jejích kolekcích se setkáte také se sukněmi a topy. Má ráda přírodní materiály, jako je bavlna, vlna a hedvábí. Všechny její modely jsou zhotovovány v Praze. Oblečení Kateřiny Geislerové můžete v České republice koupit v jejím butiku v ulici V Kotcích v Praze 1.

http://katerina-geislerova.com