Souostroví Trang – skrytá perla Thajska

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\trang\GettyImages-537524880-499b36c37cf8.jpg

Trang je pobřežní provincie u Indického oceánu s pobřežím v délce 199 km. Provincie se skládá ze souostroví 46 ostrovů v Andamanském moři.

Souostroví Trang je stejně nádherné jako slavnější sousední ostrovy Phuket, Ko Phi-Phi a Ko Lanta v Andamanském moři; na rozdíl od nich ho však nezaplavují davy turistů.

V krasové oblasti pokryté bujnou vegetací se třpytí zlatavé pláže, písečné pásy ve tvaru půlměsíce lemují bungalovy a duhová hejna ryb se prohánějí v akvamarínovém moři.

Zalenošte si na plážích ostrova Ko Kradan, který je nazýván „ostrovem lásky, zejména kvůli svatbám, které se tady odehrávají pod vodou na den svatého Valentýna. Ostrov má také nejhezčí pláže.

Pro šnorchlování i potápění je vhodný Ko Ngai, ostrov s klidnou atmosférou a korály v mělkém moři.

Podívejte se na rýžová políčka na ostrůvku Ko Sukorn.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\trang\morakot-1.jpgJeskyně Morakot

Nebo zamiřte do Smaragdové jeskyně Morakot na ostrově Ko Muk, jeskyně je jednou z největších zdejších atrakcí, jde o osmdesátimetrový tunel o šířce asi 10 m, kterým proplavete až na malou pláž v samém nitru vápencového útvaru; kdysi zde bývalo útočiště pirátů.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\trang\150717140310-islands-of-trang--koh-mook-super-169.jpgOstrov Ko Muk

U pobřeží ostrova Ko Libong, pokrytého mangrovovými porosty, hledejte ohrožené dugongy.

Neotálejte a vydejte se na cestu hned, dokud se tyto ospalé ostrovy mohou pochlubit svou panenskou krásou. Nejlepší doba pro návštěvu je v době od října do května.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\trang\trang-thajsko.jpg

Zdroj: lonelyplanet.cz