6 tipů jak si zařídit kuchyň snů

Ne nadarmo se říká, že kuchyň je srdcem domova. A nemusíte být zrovna Nigella Lawson nebo Jamie Oliver na to, abyste měly krásnou a praktickou kuchyň. Ať je zánovní nebo pamatuje oslavy milénia, v kuchyni je vždy co vylepšovat.

Podívejte se na tipy jak ji změnit na místo, kde si užijete dlouhé víkendové snídaně s celou rodinou, budete vařit pro své přátelé nebo jen poslouchat jak se měly děti ve škole, zatímco jim děláte rychlou večeři.

 

C:\Users\Vlastník\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\361414418e7f045f47405d83b06ef9c5.jpg

Zapomeňte na lesklé impozatní kuchyně

Dobrá zpráva je, že nemusíte vykrást banku, abyste si dopřály svou vysněnou kuchyň. Dnešní trend je o kreativitě a ne o penězích. Dávno jsou pryč časy lesklých monstrózních linek, kdy vše muselo ladit se vším. Dnes frčí styl „vintage utility“, tedy kombinace retro s industriálními prvky.

C:\Users\Vlastník\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\kitchenindustrial.jpg

Příští stanice Bond Street

Bílé obdélníkové dlaždice, připomínající staré londýnské nebo pařížské stanice metra ze začátku minulého století jsou detail, který okamžitě promění vaši kuchyň v úžasné trendy místo. Pro ten nejlepší dojem se doporučuje odláždit stěnu až do stropu. A určitě nezapomeňte použít šedou, nikoliv bílou spárovačku, aby vzor vynikl. Tyto dlaždičky najdete na českém trhu u pár koupelnových studií, stačít si zadat do googlu „metro dlaždičky“. Cena se pohybuje okolo 1000 Kč/m2.

C:\Users\Vlastník\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\cd65ce2d06beed98962f73556b776955.jpg

Paleta barev

Výběr barvy za nás již vybrali ve Skandinávii, kde jsou s designem vždy o několik kroků napřed. Nejlépe vypadají světlé odstíny v kombinaci s barvou dřeva. Pozor, ale úplně čistě bílá může působit klinicky a lepší jsou odstíny s nádechem šedé. Nádherné odstíny má např. Fired earth.

Vystavit nebo schovat?

V časopisech vypadají otevřené police úžasně. A určitě celou kuchyň odlehčí. Ale bude lepší k nim přistupovat opatrně. Co byste měly zvážit: 1) jsou vaše kuchyňské doplňky opravdu tak hezké na pohled? 2) Nevadí vám, že se bude na vše prášit? 3) Členové vaší rodiny budou na police určitě odkládat věci, které se tam nehodí. Police jsou tedy dobrý nápad, ale v menší míře a jen na vaše oblíbené věci.

C:\Users\Vlastník\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Industrial-Style-Kitchen-Diner-Livingetc-Housetohome.jpg

Kouzlo fabriky

Industriální světla jsou v dnešních kuchyních skoro povinná. A nemusí jít o minimalistické odhalené žárovky. Kovové repliky nebo originály (ty budou dražší) starých továrních svítidel vypadají prostě úžasně. Při výběru se nebojte jít do větších designů a určitě použijte alespoň 2 nebo 3 kusy.

C:\Users\Vlastník\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\2570732054bf9e979dcbd5decb3ad1f4.jpg

Vyražte do bazárků

Udělejte si radost a vyražte do bazarů a vetešnictví. Koukejte se po starých autentických doplňcích, které vám padnou do oka. Nedokonalosti těchto kusů vdechnou vaší kuchyni ten pravý život.