Cestování sólo – co čekat?

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\travel alone\16937042916_1f0d5765c5_b.jpg

Každá z nás v životě zažila pocit, že musí ode všeho utéct. Tyto “útěky” nám nejen přinášejí větší odstup a nadhled nad vlastním životem, ale pomáhají nám také urovnat si vztah sama se sebou.

Jaké jsou výhody toho vyrazit si na dovolenou sama a proč by to měla každá z nás alespoň jednou za život zkusit?

1. Naučíte se cítit příjemně jen ve vaší společnosti

Samozřejmě vás napadnou otázky jako “Budu v bezpečí?” “Budu se cítit osamocená?” “Budou se na mě v restauracích všichni dívat?”.

Naopak, tato zkušenost by vám měla ale ukázat vaší sílu. Ukázat, že je skvělé mít přátelé, ale, že vaše pocity štěstí nezávisí na nikom jiném, jen na vás. Cestování sólo by mělo upevnit vaši víru v sebe sama a schopnost se ocenit.

2. Seznámíte se s lidmi

Když cestujete s přáteli nebo rodinou, většinou jiným lidem nevěnujete moc pozornosti. Pokud cestujete sama všímáte si ostatních mnohem více a také s nimi více komunikujete ať již z nutnosti, když potřebujete pomoc nebo protože je to příjemné. Poznáte mnohem více lidí a kdo ví zda z těchto setkání nevzniknou nová přátelství.

3. Poznáte co se vám líbí a co ne

Když se ocitnete sama na novém místě, okamžitě uvidíte jaké jsou vaše silné a slabé stránky. Budete mít šanci vidět kdo opravdu jste, jaké vlastnosti na sobě máte rády a které vaše stránky by snesly nějaké zlepšení. Možná zjistíte, že vám činí potíže s někým zapříst hovor a že byste na tom měla zapracovat. Každopádně když cestujete sama a nejste obklopena známými tvářemi, vedle kterých většinou jedete na autopilota – stanete tváří tvář sama sobě.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\travel alone\o-WOMAN-ON-PLANE-facebook.jpg

4. Objevíte co vás baví a co ne

Když cestujete sama nemusíte se nikomu přizpůsobovat. Záleží jen na vás zda proležíte na pláži celý den nebo půjdete na 10 km výlet. Je to váš čas objevovat co vás těší a přináší vám radost.

5. Přestanete se vymlouvat

Druhá strana toho, že budete cestovat sama je, že nebude mít nikoho na koho byste se mohla vymlouvat. Do té dobré restaurace jste nešla, ne protože vaše kamarádka chtěla ušetřit, ale protože raději jíte v hotelu. Na výlet do hor jste nešla ne kvůli zvrknutému kotníku partnera, ale protože jste nechtěla. Tato cesta je o vás a o tom, co chcete dělat vy. Brzy uvidíte, že jediný člověk zodpovědný za vaše zkušenosti jste vy sama.

C:\Users\Vlastník\Pictures\OVER40\cestování\travel alone\Woman_with_digital_movie_camera_in_hand_-_1745.jpg

6. Investujete do sebe

Je neuvěřitelně jednoduché se v každodenním životě odsouvat na poslední místo. Na cestách, kde jste jen sama se sebou můžete svou pozornost zaměřit znovu na sebe a své potřeby. Někdy to jde trochu ztuha, ale jakmile si uvědomíte jak jste se odbývala, rychle se naučíte znovu o sebe pečovat.

7. Zjistíte, že ticho opravdu léčí

Nebudete mít nikoho kdo by vám neustále něco říkal a během dne bude kolem vás často ticho. I když si na to budete chvíli zvykat, po čase oceníte léčivou sílu ticha a jeho schopnost snižovat stres. Po návratu do normálního života budete tyto momenty sama vyhledávat.

https://img.readitlater.com/i/redonline.cdnds.net/main/thumbs/21344/travelling_alone_redonline.co.uk__landscape/RS/w704.jpg

8. Odpojíte se

V dnešní době je čím dál těžší zůstat offline. I během dovolené sdílíte své fotky a sledujete svět kolem vás na internetu. Pokud jste na dovolené sama je ozdravující vypnout a odpojit se od života na facebooku a jiných sociálních sítích a nacházet krásu v reálném životě a přítomném okamžiku.

9. Přestanete se stydět

Cestování na vlastní pěst vás bude tlačit k překročení vlastních hranic a strachů. Ale nezapomeňte, že jak ty hranice, tak strach jsme si vytvořily samy a můžeme je tedy i samy rušit.Uvidíte, že začít věřit sama v sebe je osvobozující.

10. Uvědomíte si jak silná jste

Možná si párkrát popláčete, určitě pokud tato dovolená je váš způsob jak se vyrovnat s rozvodem nebo rozchodem. Cestování sólo není jednoduché. Vaše zavazadla budou těžká, určitě se alespoň jednou ztratíte a někdy se budete cítit osamělá. Ale víte co? Tyhle momenty určitě pominou a vy zjistíte co všechno umíte zvládnout sama a jak silná jste.

Zdroj redonline.co.uk